czwartek, 10 stycznia 2013

Nadzwyczajny Zjazd Absolwentów 2013W moim skromnym imieniu a także w imieniu Zarządu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Michała Kosmowskiego w Trzemesznie - chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich, którym nie jest obojętny los "Ukochanej Szkoły" i malowniczego Trzemeszna - na wyjątkową uroczystość , która odbędzie się niebawem w Grodzie Jana Kilińskiego. Może za przykładem szewca pułkownika należy zatroszczyć się o losy "Małej Ojczyzny" samemu - a nie powierzać ich osobom , dla których kilkusetletnie dziedzictwo jest ulotne i przedstawia niewielką wartość !!!
Wszystkie szczegóły dotyczące Nadzwyczajnego Zjazdu Absolwentów znajdują się na stronie:
www.wychowankowietrzemeszno.pl
zachęcam do licznego udziału oraz udostępniania informacji wśród znajomych.
Pozdrawiam i do zobaczenia
A.


"Szanowni Państwo,
Członkowie honorowi i zwyczajni Stowarzyszenia,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

W imieniu Zarządu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Michała Kosmowskiego w Trzemesznie serdecznie zapraszamy na Nadzwyczajny Zjazd Absolwentów, który odbędzie się w dniu 12 stycznia 2013 roku w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzemesznie (ul. Śniadeckich 18) o godz. 13.00.

Tradycją Gimnazjum i Liceum im. Michała Kosmowskiego w Trzemesznie są cykliczne Zjazdy Absolwentów, które od wielu lat gromadzą kolejne pokolenia wychowanków w murach ukochanej Almae Matris Tremesnensis. Do tej pory jednak spotykaliśmy się wiedzeni przede wszystkim chęcią przebywania w koleżeńskim gronie i wspominania wspólnie spędzonych chwil. Tym razem jest inaczej…

Już od ponad dziewięciu miesięcy Starostwo Powiatowe w Gnieźnie podejmuje działania zmierzające do rozwiązania istniejącego Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie oraz połączenia samego Liceum z Zespołem Szkól Zawodowych – siedzibą tego nowego zespołu miałyby być mury Naszej Szkoły. Mimo sprzeciwu trzemeszeńskiej społeczności, w tym rodziców uczniów obu szkół, nauczycieli i władz Gminy Trzemeszno, Rada Powiatu Gnieźnieńskiego podjęła uchwały w sprawie powyższych zmian, które to zmiany miałyby wejść w życie od 1 września 2013 roku.

Dlatego też mając na względzie przede wszystkie dobro naszej Almae Matris Tremesnensis i dalsze Jej losy, chcielibyśmy zapoznać wszystkich członków Stowarzyszenia, absolwentów, wychowanków i sympatyków naszej Szkoły, mieszkających zarówno w Wielkopolsce, jak i w innych regionach kraju, z aktualną sytuacją i koncepcją reorganizacji Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum im. Michała Kosmowskiego w Trzemesznie. Liczymy na to, że w tak szerokim gronie znajdziemy propozycję najlepszego rozwiązania na przyszłość i wypracujemy wspólne stanowisko w sprawie planowanych zmian.

Wzorem poprzednich zjazdów nasze spotkanie poprzedzi Msza św. w Bazylice Trzemeszeńskiej o godz. 11.00 w intencji zmarłych wychowanków i nauczycieli Szkoły. Wszystkich chętnych zapraszamy również na krótkie spotkanie opłatkowe o godz. 12.00 i uroczysty koncert Jacka Kowalskiego i Henryka Kasperczaka pod tytułem „Idźmy! Śpiewy powstańcze szlakiem wyprawy trzemeszeńskich gimnazjalistów AD 1863” o godz. 17.00."